mastering

Mastering je finální zvuková a dynamická úprava nahrávky před lisováním CD, vysíláním v rozhlase nebo před archivací k pozdějšímu využití. Teprve kvalitním masteringem získá Vaše nahrávka ten správný zvuk, jaký jste chtěli dosáhnout, ale stále jste měli pocit, že to není ono.

Podívejte se na zadní stranu kterékoliv CD zvučného jména a zjistíte, že prošlo masteringovým studiem. Ovšem jiným studiem, než kde bylo album nahráno. Je to jednoduché, na opravdový mastering musíte mít dostatečný nadhled a nesmíte být ovlivněni někdy komplikovanou historií nahrávání...

Vašemu projektu se budou věnovat mistři zvuku a obrazu ADK se stejnou péčí, s jakou úspěšně realizovali více než 6.000 zakázek pro umělce nebo společnosti z ČR, Evropy nebo Japonska.

Velké masteringové studio je zaměřené na zpracování zvuku ve všech jeho podobách. Nosnou částí práce je zde mastering nových nahrávek a především remastering audio záznamů od počátku minulého století až po současnou tvorbu.

Jsme specialisty na jakýkoliv druh záznamu na jakémkoliv nosiči, který dokážeme zpracovat dle současných kritérií. Studio pracuje na platformě Apple s jedinečným SW+HW od americké firmy Sonic Solution. Tato konfigurace je na celém světě považována za naprostou jedničku v oboru a naleznete ji v předních světových masteringových studiích. Toto sofistikované zařízení dokáže dokonale rekonstruovat nahrávky, vrátit jim srozumitelnost a barvu, odstranit veškeré rušivé zvuky a distorze, a eliminovat nekompromisně šum.

Studio je vybaveno špičkovými elektronkovými outboard kompresory a equalizery od Summit Audio a neuvěřitelným EQ od Manley-Massive Passive Stereo EQ Mastering. Pro absolutně věrný poslech jsou k dispozici monitory BW801 Matrix, BW803 Matrix, BW805 Nautilus, subwoofery BW ASW 1000 a nearfieldy Yamaha NS10. To vše v konfiguraci 5.1 pro mastering vícekanálového zvuku pro DVD a filmovou produkci.

Během osmnáctileté praxe vzniklo jenom v tomto studiu přes 4.500 masteringů a remasterignů pro domácí trh a zahraničí. Naši špičkoví zvukaři pracovali pro téměř celou českou scénu a mají mimořádné schopnosti pro svou práci, o čemž svědčí například úzká spolupráce s koncernem SONY a Nippon Columbia, pro které jsme zpracovali přes 600 hodin archivních záznamů vážné hudby. Rychlý kontakt +420 605 882 822